Kategori
Sepetim

Sıkça Sorulan Sorular

1) BODYKİT NEDİR?

Otomobillerin aerodinamik yapısını güçlendirmek, aynı zamanda sportif bir görünüm kazandırmak amacıyla aracın gövdesine, çoğunlukla sonradan eklenen parçalardan oluşan sete denir. Body kit ürünleri; spoiler, marşpiyel takımı, ön tampon altı ek, arka tampon altı ek, kapı altı ekleri, arka tampon difüzörü, ön karlık, arka karlık, tampon lipi, rüzgarlık olarak sıralayabiliriz. Body kit çoğu zaman görsel olarak uygulansa da asıl amacı aracın aerodinamik yapısını güçlendirmektir. Aynı zamanda araçların rüzgar sürtünme karakteristiğini değiştirmesi için de uygulanır.


2) FİBER BODYKİT İLE PLASTİK BODYKİT ARASINDAKİ FARKLAR?

Ülkemizde genel olarak 2 tip bodykit imalatı ve satışı yapılmaktadır. Bünyemizde FİBER ve PLASTİK Olarak Bodykit İmalatı ve satışı yapmaktayız. Fiber ve plastik ham madde arasında küçük farklılıklar vardır.


FİBER BODYKİT VE PLASTİK BODYKİT ARASINDAKİ FARKLAR ;

Sağlamlık açısından plastik yada fiber sağlam demek doğru olmaz. Çünkü hiçbir ürünün çarpmaya karşı kırılmaz özelliği olmaz. Tüm ürünler sert bir çarpma sonucu doğal olarak kırılabilir ki Tüm araçların orjinal parçaları dahil bu durum karşısında sağlam kalamaz. Uygulama açısından fiber ürünler boya öncesi macun işlemi gerektirirken plastik ürünler boya öncesi macun işlemi gerektirmez sadece astar işlemi yapmanız (boyaya hazır) yeterli olacaktır. Fiber malzemelerin hammaddesi polyester malzemedir ve el yapımı ile hazırlanır. Fiber ürünler sipariş üzerine basılırken plastik ürünler daima hazırda mevcut stoklu olarak hazır tutulmaktadır. Ancak bazı ürünlerin kalıbı nedeniyle plastik olarak üretilmesi mümkün değildir. Bu Nedenle fiber olarak basılmaktadır.


3) SATIN ALDIĞIM ÜRÜNLER NE  ZAMAN KARGOLANIR?

Ürünlerimizin tamamı yüksek stoklu ürünler olup siparişten hemen sonra hazırlanmaya başlanır. Çoğu aynı gün kargolanır. Ancak yoğunluğa göre en geç 1-2 iş günü içerisinde elinize ulaşır.


4) SATIN ALACAĞIM ÜRÜNLER BOYALI OLARAK MI GÖNDERİLİR?

Sadece başlığında PİANO BLACK Olarak belirtilen ürünler parlak siyah boyalı olarak gönderilir. Belirtilmeyen ürünlerin tamamı boyasız (MAT SİYAH) Olarak gönderilir.


5) ÜRÜNLERİMİ SİPARİŞ VERDİKTEN SONRA BOYALI GÖNDERİM SAĞLANIR MI?

Boyalı siparişlerinizi bize +90 531 670 90 99 Numaralı telefon üzerinden ulaşarak vermeniz gerekmektedir. Boya ücretimiz ürün başına değişiklik göstermektedir.


6) SATIN ALDIĞIM ÜRÜNLER ARACIMA UYUM SAĞLAR MI?

Ürünlerimizin tamamı kendi araçlarımız üzerinde testleri yapılmış olup kesinlikle hiçbir sorunu yoktur. Sipariş Sonrası Destek birimimiz sizleri arayarak gerekli bildirimleri yapacaklardır.


7) ÜRÜNLERİN BOYASIZ HALİ NE RENK OLARAK GELİR?

Ürünler boyasız (MAT SİYAH) ham olarak gönderilir. Plastik ürünler tercihe göre boyasız kullanıma uygundur. Ancak fiber ürünler boyasız kullanıma uygun değildir ham olarak gönderilir.


8) HANGİ ÜRÜNLER BOYA İŞLEMİ YAPTIRMADAN PARLAK SİYAH BOYALI OLARAK GÖNDERİLİR?

Başlığında ' Parlak Siyah veya ' Piano Black ' Yazan Ürünlerin Tamamı Parlak Siyah Boyalı Olarak Koruma Jelatinleri İle Birlikte Gönderilir. Al Tak Şeklinde Kullanabilirsiniz. Herhangi bir boya işlemi yaptırmanıza gerek yoktur.


9) ÜRÜNLERİN KALİTESİ NASIL?

Ürünlerimizin tamamı A KALİTE Olup esnek hammaddeden üretilmektedir. Bazı ürünlerimizde kalite farklılıkları vardır ve satın alacağınız üründen emin olmak adına dilediğiniz zaman WhatsApp iletişim hattından irtibata geçmekten çekinmeyiniz.


10) KREDİ KARTIM İLE ALIŞVERİŞ ESNASINDA HERHANGİ BİR SORUN YAŞAR MIYIM?

Kredi kartınız ile alışveriş yaparken tamamen İYZİCO Güvencesi ile rahatlıkla 3D Güvenlikli olarak alışveriş yapabilir ve bodykit sepetinin ayrıcalıklı dünyasından faydalanarak taksitlerden faydalanabilirsiniz.